Ngjarjet e datës 3 dhjetor

Kosova

Ngjarjet e datës 3 dhjetor

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 00:08
Foto ilustrim

Shoqata e Intelektualëve ‘JAKOVA”, promovon monografisë “Dogana ndër vite”, të autorit Ylber Rraci, udhëheqës shumëvjeçar i këtij institucioni në vitet e pasluftës. (Biblioteka e qytetit në Gjakovë, ora 12:00)

Komuna e Prishtinës do të bëjë testimin e radhës të Sistemit të Alarmit Publik me tinguj të njëtrajtshëm dy herë nga 30 sekonda. (Prishitnë, ora 12:05)

Shoqëria LËVIZJA për 40 - vjetorin e bashkimit politik të organizatave patriotike - krijimit të LPK - së, organizon zbulimin - përurimin e një pllake përkujtimore ndërtimore në shtëpinë e familjes Avdiu, që ishte strehë dhe bazë qëndrimi, takimesh, vendimesh dhe nismash për veprimtarët, drejtuesit dhe luftëtarët e LPK-UÇK-së. (Prishtinë, rruga "Bajram Bahtiri", nr. 714, afër Bunarit të hajratit, ora 13:00) 

Ndihmës administratorja e Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) për Evropë dhe Euroazi, ambasadorja Erin E. McKee, viziton lokalet e Royal Beverages, Velekincë, Komuna e Gjilanit. (Ora 13:30)

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të vizitojë Komunën e Podujevës, ku i shoqëruar nga kryetari Shpejtim Bulliqi, do të mbaj tubim me vajza e gra. (Teatri i Qytetit "Avdush Hasani", rruga 19 Qershori, ora 14:00)

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të vizitojë Komunën e Podujevës, ku i shoqëruar nga kryetari Shpejtim Bulliqi, viziton Qendrën e Handikos-it në Podujevë. (Ora 15:30)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat