Asnjë rast me Covid-19

Kosova

Asnjë rast me Covid-19

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 14:52
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se sot nuk është regjistruar asnjë rast i ri me Covid-19 nga 29 testime.

Po ashtu gjatë 24 orëve nuk ka pasur të shëruar e as humbje jete nga Covid-19, teksa gjithsej në vend janë gjashtë raste aktive.

Ndërsa të vakisunar brenda 24 orëve janë 18 qytetarë.

E numri total i dozave të administruara në vend është 1.836.893.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat