Parashikimi i motit

Kosova

Parashikimi i motit

Më: 26 janar 2023 Në ora: 07:18
Foto ilustrim

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët, por i qetë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të jetë më ftohtë.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -1 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 2 deri në 4 gradë Celsius. 

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat