Moti sot, vransira dhe reshje bore

Kosova

Moti sot, vransira dhe reshje bore

Më: 31 janar 2023 Në ora: 07:22
Foto ilustrim

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale kthjellimesh, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale bore, duke filluar që nga orët e para të 24-orëshit.

Fillimisht reshjet do të fillojnë në Rrafshin e Dukagjinit, e deri në mëngjes apo në pjesën e parë të ditës, pritet të shtrihen lokalisht edhe në zonat tjera, njofton Meteo Kosova.

Përpos reshjeve të borës, gjatë ditës mund të përzihen me ato të shiut apo në formë të shqotës.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 20-51 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej -3 deri në -1°C, ndërsa ato maksimale prej 2 deri në 7°C.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat