Vetëm 14 % e zyrtarëve të lartë të Kosovës, e kanë bërë deklarimin e pasurisë

Kosova

Vetëm 14 % e zyrtarëve të lartë të Kosovës, e kanë bërë deklarimin e pasurisë

Më: 20 mars 2023 Në ora: 13:01
Foto ilustrim

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit – APK ka ftuar zyrtarët që obligohen me ligj, qe ta bëjnë sa më parë deklarimin e pasurisë.

Agjencia ka njoftuar se deri më tani vetëm 14 % e zyrtarëve të lartë e kanë bërë deklarimin.

“685 zyrtarë, rreth 14.4 %, kanë dorëzuar deklarimin e pasurisë përmes platformës elektronike. 1059 zyrtarë, rreth 22.3 %, kanë filluar plotësimin e deklarimit të pasurisë.

Deklarimi i rregullt i pasurisë ka filluar me 1 mars dhe përfundon me 31 Mars. Agjencia tashmë ka vënë në funksion deklarimin elektronik të pasurisë”, thuhet në një komunikatë të APK-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat