​Ngjarjet e datës 4 qershor

Kosova

​Ngjarjet e datës 4 qershor

Më: 3 qershor 2023 Në ora: 22:05
Foto ilustrim

Vazhdon dita e dytë e Festivalit të Pranverës. (Prishtinë, sheshi "Xhorxh Bush”, ora 12:00)

Akademi përkujtimore, organizuar nga kryetari i komunës së Rahovecit z. Smajl Latifi dhe

Komuna e Rahovecit dhe tri shoqatat e dalura nga lufta e UÇK-së, dega në Rahovec, në 25 vjetorin e rënies së Heroit të Kombit, Naser Krasniqi-Leka, bëjnë homazhe në varrezat e fshatit Ratkoc. (Ora 12:30)

Mbahet akademi përkujtimore kushtuar 25 vjetorit të rënies së Heroit të Kombit, Naser Krasniqi-Leka. (Shtëpia e kulturës “Jahë Hoti”, fshati Ratkoc, Rahovecit, ora 13:00)

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat