Policia tregon për aksionin e sotëm

Kosova

Policia tregon për aksionin e sotëm

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 14:30
Foto ilustrim

Policia e Kosovës është deklaruar për aksionin që po zhvillohet gjatë ditës së sotme.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Baki Kelani ka thënë se operacioni po zhvillohet në disa lokacione në rajone të ndryshme.

“Policia e Kosovës, në këtë rast Departamenti i Policisë Kufitare nën asistimin e njësiteve relevante policore, është duke e realizuar një operacion të gjerë policor i cili përfshinë disa lokacione në rajone të ndryshme.

Operacioni policor ka për qëllim parandalimin dhe luftimin e kontrabandimit të mallrave dhe vepravetjera kriminale- ka pëfunduar ai./IO

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat