Ngjarjet e datës 21 shtator

Kosova

Ngjarjet e datës 21 shtator

Më: 20 shtator 2023 Në ora: 22:04
Prishtina

Ngjarjet e datës 21 shtator, 2023.

Mbahet mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti (Kuvendi i Kosovës, N10, 08:30)

Vazhdon gjykimi kundër Pjetër Shalës (Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, 09:00)

Mbahet mbledhja e 315-të e Këshillit Gjyqësor të Kosovës (Salla e takimeve në KGjK, 09:00)

Vazhdon seanca plenare (Kuvendi i Kosovës, 10:00)

Mbahet dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë (KPDS): “Dreaming the (im)possible: Western Balkans free from crisis mode and on a path towards collaborative integration” (Four Points by Sheraton Hotel, 10:00)

FLOSSK organizon trajnim me gazetarë për përdorimin e platforme “dumedite.org” (Prishtina Hackerspace, nr 61 Aktash, 10:00)

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës organizon aktivitetin hulumtues për matjen e emisioneve nga automjetet (Dalja në magjistrale, Mazgit-drejtimi për Prishtinë, 10:00)

Zyra për Qeverisje të Mirë dhe Shoqata Action For Health (AFH), në kuadër të shënimit të 75-vjetorit të themelimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë organizojnë konferencën Shëndet për të gjithë”-Qasja në shërbimet shëndetësore për të gjithë pa diskriminim e në veçanti për grupet e ndjeshme të popullsisë (Ndërtesa e Qeverisë, P38, 10:30

Organizata YIHR KS shënon Ditën Ndërkombëtare të Paqes përmes një aksioni rrugor (Sheshi Nënë Tereza, 12:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare, në rend dite është themelimi i Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore (Kuvendi i Kosovës, 13:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare (Kuvendi i Kosovës, 14:00)

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat