Shpërthejnë zjarret në rajonin e Prizrenit, policia jep detaje

Kosova

Shpërthejnë zjarret në rajonin e Prizrenit, policia jep detaje

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 21:32
Shpërthejnë zjarret në rajonin e Prizrenit, policia jep detaje

Disa vatra zjarri janë paraqitur këtë të shtunë në rajonin e Prizrenit, të cilat kanë bërë që të vështirësohet qarkullimi i automjeteve në rrugën Prizren-Reçan.

Por, nga Policia e Kosovës kanë konfirmuar se zjarrfikësit kanë arritur që ta vënë nën kontroll zjarrin, i cili kishte marrë përmasa të madha.

Ju informoj se zjarri i raportuar me herët në Prizren, nga i cili fillimisht janë djegur bar i thatë dhe shkurre, ka kapluar edhe pjesën e pishave dhe ka marrë përmasa më të mëdha duke paraqitur rrezik për qarkullim të automjeteve në rrugën Prizren-Reçan. Zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe sipas informatave të fundit, kanë arritur që ta vënë nën kontroll zjarrin”, ka thënë zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaqyr Bytyqi.

Ai tutje ka bërë të ditur se për rastin janë informuar polici hetues si dhe prokurori i shtetit, i cili ka urdhëruar të iniciohet rast ‘incident zjarri’.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat