​Ja çfarë moti do të kemi në fundjavë

Kosova

​Ja çfarë moti do të kemi në fundjavë

Më: 30 shtator 2023 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot (30 shtator) të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë celsius.

Të dielën parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth relievi malor parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat