Mot i vranët dhe me reshje shiu

Kosova

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Më: 6 dhjetor 2023 Në ora: 07:04
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

IHK njofton se vranësirat parashihen që vende-vende të sjellin reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat