Mot i vranët dhe me diell

Kosova

Mot i vranët dhe me diell

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 07:06
Foto ilustrim

Për të mërkurën në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet lokalisht të ketë edhe reshje të pakta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri në 1 gradë Celsius.

Ndërsa ato maksimale prej 7 deri në 13 gradë, njofton MeteoKosova.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej 5-23 km/h.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat