Moti për sot

Kosova

Moti për sot

Më: 22 maj 2024 Në ora: 07:13
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti në vendin tonë sot do të jetë i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës vende -vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat