Regjistrohen 347 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 11 pacientë

Maqedonia

Regjistrohen 347 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 11 pacientë

Më: 23 janar 2021 Në ora: 14:28
Foto ilustruese

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.013 testime dhe janë regjistruar 347 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 179 janë në Shkup, 24 Kumanovë, Tetovë 14, Prilep 5, Gostivar 8, Shtip 13, Manastir 1, Veles 11, Ohër 18, Strugë 7, Kavadar 13, Strumicë 7, Koçani 8, Kërçovë 4, Sveti Nikole 2, Gjevgjeli 1, Dibër 4, Resnjë 1, Kriva Pallankë 3, Berovë 4, Dellçevë 10, Probishtip 5, Vinicë 1, Bogdanci 3, Krushevë 1, Demir Kapi 2 dhe Pehçevë 1.

Sot ISHP regjistroi 378 pacientë të shëruar dhe 11 pacientë të vdekur. Prej pacientëve të vdekur pesë janë nga Shkupi, një nga Shtipi, Velesi, Strumica, Kavadari dhe Vallandova.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar 90.471 pacientë ku prej tyre 76.423 janë shëruar dhe 2.779 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 11.269.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat