Regjistrohen mbi 700 raste me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 31 pacientë

Maqedonia

Regjistrohen mbi 700 raste me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 31 pacientë

Më: 20 prill 2021 Në ora: 16:17
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.171 testime dhe janë regjistruar 766 raste të reja me coronvirus.

Prej rasteve të reja 252 janë në Shkup, Manastir 80, Kumanovë 64, Prilep 41, Veles 36, Strumicë 33, Shtip 28, Tetovë 27, Gostivar, Kavadar dhe Ohër 26, Koçani 23, Kërçovë dhe Gjevgjeli 13, Strugë 12, Sveti Nikole dhe Radovish 10, Kriva Pallankë dhe Vinicë 6, Negotinë 5, Vallandovë, Bogdanci, Krushevë dhe Demir Hisar 4, Berovë 3, Resnjë, Dellçevë dhe Pehçevë 2, Dibër, Kratovë, Makedonski Brod dhe Makedonska Kamenica 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1.118 pacientë të shëruar dhe 31 të tjerë kanë humbur jetën. Prej pacientëve të vdekur tetë janë nga Shkupi, 4 nga Manastiri, 3 nga Kumanova, nga 2 në Gjevgjeli, Kavadar dhe Koçani dhe nga 1 në Veles, Strugë, Gostivar, Dibër, Kërçovë, Ohër, Prilep, Strumicë, Tetovë dhe Shtip.

Që nga fillimi i pandeminsë në Maqedonia gjithsej janë diagnostifikuar 147.995 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 124.828 janë shëruar dhe 4.509 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 18.658 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat