Prokuroria e Maqedonisë kërkon që të kyçet në procesin e identifikimit të viktimave nga aksidenti i autobusit në Bullgari

Maqedonia

Prokuroria e Maqedonisë kërkon që të kyçet në procesin e identifikimit të viktimave nga aksidenti i autobusit në Bullgari

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 19:51
Foto ilustrim

Pas marrjes së ekzemplarëve të ADN-së nga familjarët e viktimave, Prokuroria Themelore e Maqedonisë, kërkon që të përfshihet aktivisht në identifikimin e viktimave në bazë të mbetjeve dhe ADN-së.

Nga Prokuria thonë se ekipi për identifikim është i gatshëm të ndihmojë prokurorinë e Bullgarisë.

Dhe së bashku të identifikojnë viktimat.

Nga Prokuroria e Maqedonisë thonë se dokumentacioni do të jetë për dy prokuroritë e vendit për hetim të dyfishtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat