Qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë marrë 26.766 doza të vaksinës kundër coronavirus në Vranjë

Maqedonia

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë marrë 26.766 doza të vaksinës kundër coronavirus në Vranjë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:42
Foto ilustrim

Gjithsej 117.296 qytetarë të Vranjës, Maqedonisë së Veriut dhe Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës janë imunizuar në pikën qendrore të vaksinimit, fillimisht në Sallën e Sporteve dhe së fundmi në galerinë e Muzeut Kombëtar, sipas të dhënave të dorëzuara për mediat serbe nga Qendra Shëndetësore e Vranjës. .

Qytetarët e Serbisë, kryesisht nga shtatë komuna të zonës së Pçinjës, janë imunizuar me 90.500 doza.

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut në Vranjë kanë marrë 26.766 doza të vaksinës kundër coronavirus dhe 29 qytetarë nga Federata e Bosnjës.

Shumica e qytetarëve kanë marrë vaksinën kineze Sinofarm 72.441, pastaj Pfizer 35.644, Sputnik V 8.280 dhe AstraZeneka 932.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat