Dridhjet e tërmetit në Shqipëri janë regjistruar edhe në Maqedoni

Maqedonia

Dridhjet e tërmetit në Shqipëri janë regjistruar edhe në Maqedoni

Më: 10 prill 2022 Në ora: 11:19
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në Shqipëri, tre orë pas mesnate.

Deri më tani nuk ka informacione për persona të lënduar apo dëme materiale.

Sipas Departamentit Sizmologjik të Institutit Malazez të Hidrometeorologjisë dhe Sizmologjisë, epiqendra ishte nëntë kilometra larg Tropojës në Shqipëri.

Tërmeti ka prekur Serbinë jugore, Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat