LSDM: Deputetët e OBRM-PDUKM-së të heqin dorë nga pagat e tyre

Maqedonia

LSDM: Deputetët e OBRM-PDUKM-së të heqin dorë nga pagat e tyre

Më: 10 maj 2022 Në ora: 13:44
LSDM

LSDM kërkon që deputetët të cilët bojkotojnë dhe bllokojnë Kuvendin, të cilët nuk punojnë asgjë siç po bëjnë deputetët e OBRM-PDUKM-së, nuk mund të paguhen nga qytetarët për mospunën dhe sjelljen destruktive të tyre.

“Kur nuk e punojnë punën e tyre, kur pengojnë punën e Kuvendit, atëherë deputetët e OBRM-PDUKM-së duhet urgjentisht të heqin dorë nga rrogat, mëditjet, shpenzimet e udhëtimit, telefonat zyrtarë dhe këto para t’ua dhurojnë qytetarëve, sepse në rrethana të tilla nuk duhet t’u takojnë atyre.

Nëse marrim numrin e deputetëve dhe pagën mesatare të një deputeti, është mbi 40 mijë euro para publike vetëm për grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së dhe koalicionit”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat