Për shtatë ditë janë regjistruar 3.824 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Për shtatë ditë janë regjistruar 3.824 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Të dhënat zyrtare tregojnë se në shtatë ditët e fundit janë regjistruar gjithsej 3.824 raste të reja të personave të prekur nga Covid-19, nga 9.148 testime të realizuara.

Ndërkohë janë shëruar 4.114 pacientë, duke ulur numrin e rasteve aktive në 3.905 pacientë.

Në këtë periudhë, Ministria e Shëndetësisë ka raportuar për 26 vdekje, 11 prej të cilëve janë regjistruar përmes sistemit “Termini Im”.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 334.562 persona të infektuar. Janë shëruar 321.243 pacientë ndërsa kanë ndërruar jetë 9.414 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat