889 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohen 7 vdekje

Maqedonia

889 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohen 7 vdekje

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 15:45
Foto ilustrim

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 3 ditët e fundit (nga data 12 gusht deri më 14 gusht 2022), anë kryer 2095 analiza dhe janë regjistruar 889 raste të reja me Covid-19.

Nga numri i përgjithshëm i pozitivëve (889), janë regjistruar 199 riinfeksione.

Janë regjistruar 1.228 pacientë të shëruar, ndërsa gjatë 3 ditëve të fundit (12.08 – 14.08.2022) janë raportuar 7 persona të vdekur.

Gjendja me koronavirusin në Maqedoni aktualisht paraqitet stabile dhe po punohet ma kapacitet të plotë mjekësor.

Infektologët variantin e ri të Covid-19 nuk e shohin si shumë të rrezikshëm pasi i njejti kalon me simptoma të lehta dhe brenda disa ditëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat