Dëmtohen stolat në parkun “Maqedonia”, reagon NP Parqe dhe Gjelbërime

Maqedonia

Dëmtohen stolat në parkun “Maqedonia”, reagon NP Parqe dhe Gjelbërime

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Ndërmarrja “Parqe dhe Gjelbërime” – Shkup, ka reaguar sot përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, kundër demolimit të stolave dhe gjendjes së mjerueshme në parkun Maqedonia.

Një numër i madh i stolave janë dëmtuar dhe thyer nga persona të pandërgjegjshëm.

“E dënojmë ashpër vandalizmin në parkun Maqedonia! Stola të dëmtuara, të thyera dhe të shkulura, të hedhura nëpër gjelbërimin e parkut Maqedonia, është pamja të cilën e kanë hasur ekipet tona në parkun, sot në mëngjes. Fatkeqësisht, pamjet e tilla të pajisjes së shkatërruar të parkut janë një dukuri gjithnjë e më e zakonshme në qytet. Ne e dënojmë këtë lloj vandalizmi të pajisjes urbane të gjelbërimit dhe apelojmë që të ruhen ato si të mira të përgjithshme publike për të gjithë vizitorët”, thuhet në njoftimin e Ndërmarrjes.

Kujtojmë se dëmtimi i hapësirave të gjelbra, thyerja e stolave apo demolimi i lodrave nëpër parqet e fëmijeve, vazhdimisht kanë ndodhur nëpër shumë qytete të Maqedonisë, ndërsa përveç apeleve institucionale, shkatërruesit e pronës publike pothuajse asnjeherë nuk dihen!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat