Zbardhet tentativa për vrasje, Prokuroria e Strugës kërkon paraburgim për një person

Maqedonia

Zbardhet tentativa për vrasje, Prokuroria e Strugës kërkon paraburgim për një person

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 15:03
Foto ilustrim

Nga Prokuroria Themelore në Strugë kërkojnë paraburgim për një person nga Struga i cili me 23 nëntor kishte plagosur një person për shkak të mosmarrëveshjeve që kishin për shkak të një borxhi.

Prokuroria njfoton se i njëjti dyshohet për tentim vrasje.

“Më 23 nëntor, në Veleshtë, i dyshuari ka tentuar t’i marrë jetën një personi me të cilin kishte marrëdhënie të përkeqësuar për shkak të borxhit dhe detyrimeve financiare. Gjegjësisht, i dëmtuari i kishte borxh 2.000 euro të dyshuarit dhe ishin pajtuar që të takoheshin për t’i dorëzuar paratë”.

“Mirëpo mes tyre fillimisht ka pasur një debat për kthimin e parave, e më pas i dyshuari e ka shtyrë të dëmtuarin dhe nga një armë e panjohur ka gjuajtur dy plumba në drejtim të tij. Nga të shtënat viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore – plagë me armë zjarri në kraharor, bark dhe ije. Menjëherë pas kësaj, i dyshuari ka ikur, ndërsa i dëmtuari ka arritur të telefonojë gruan e tij, e cila ka thirrur ndihmën emergjente mjekësore”, thonë nga Prokuroria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat