Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev

Maqedonia

Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev

Më: 18 qershor 2024 Në ora: 14:56
Foto ilustrim

Prokuroria për Ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev, konfirmojnë nga atje për “A1on”.

Propozimi për vazhdimin e paraburgimit është dërguar në Gjykatën Penale, por ende nuk është marrë vendim.

Gjyqtari Naqe Georgiev po kalon ditën e fundit të paraburgimit të mëparshëm, të cilit ju caktuan më 20 maj.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat