E rëndë, vdes motoçiklisti!

Sporti

E rëndë, vdes motoçiklisti!

Nga: K.G. Më: 15 janar 2021 Në ora: 12:06
E rëndë, vdes motoçiklisti!

Lajm i rëndë për botën sportive veçmas për motoçiklizmin.

Pierre Charpin pësoi një dëmtim të rëndë në kokë në garën e Rally Dakar dhe ndërron jetë pesë ditë më vonë.

Në fakt ai ishte transportua për mjekim në Francë, por nuk i mbijetoi plagëve. Motoçiklisti ishte në komë siç raportojnë mediat e huaja.

Cherpin iu nënshtrua një operacioni në kokë por pa sukses.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat