Nesër mbahet turneu i shahut

Sporti

Nesër mbahet turneu i shahut

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 11:15
Nesër mbahet turneu i shahut

Nesër do të mbahet turneu i nëntë memorial i shahut për nder të veprimtarit Mustafë Ibrahimi.

Turneu memorial në shah “Mustafë Ibrahimi” do të mbahet nesër në orën 17:00, dhe organizohet në ambientet e Salla e Shahut e Federatës se Shahut te Kosovës, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

NLB Banka është sponsoruesi kryesor i Turneut Memorial, për të përkujtuar njeriun e arsimit, ekonomistin dhe patriotin, ish të burgosurin politik Mustafë Ibrahimi.

Ky turne tashmë tradicional, do të tubojë shumë shahistë nga Kosova. Sistemi i garave do të jetë: Blic sistem zviceran, 11 xhiro x 3 min+2 sec blic.

Për më të mirët do të ketë shpërblime, mirënjohje, medalje, kupa  dhe premi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat