Monica Bellucci: “Dashuria dhe seksualiteti janë çështje energjie, jo të moshës”

Bota e Yjeve

Monica Bellucci: “Dashuria dhe seksualiteti janë çështje energjie, jo të moshës”

Nga: D.B. Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 17:11
Monica Bellucci

Monica Bellucci interpreton një rol te “On the Milky Road”, një histori dashurie që shpaloset në mes të Luftës Ballkanike. Këtu ajo flet për Kaleem Aftab-in dhe përreth diktaturës, duke luajtur një vajzë, Bond-in, për të cilën mosha është thjesht një numër.

“Unë jam e trembur, mund ta imagjinoni se çfarë do të bëja në qoftë se nuk isha trembur”, proteston Monica Bellucci në Festivalin e Filmit San Sebastian, pas premierës së filmit të saj “On the Milky Road”. Ajo ka nisur që të modelojë qysh në moshën 13-vjeçare.

Tashmë Bellucci është një “bombë” italiane, e cila është shprehur me një tallje rreth sugjerimit se kur aktorët arrijnë një moshë të caktuar, ata nuk mund të luajnë më me interes dashuri apo seks. Vitin e kaluar, në moshën 50-vjeçare, ajo u bë gruaja e të madhit James Bond dhe tani në “On The Road” e Ermir Kusturica-s, e vendosur gjatë Luftës Ballkanike, Bellucci luan me interes fantastik të dashurën e një shitësi qumështi serb, luajtur nga regjisori.

Ajo është befasuar kur Ermir Kusturica, fitues i Palmës së art dy herë, i ka kërkuar jo vetëm të jetë pjesë e filmit, por edhe të flasë në serbisht. Regjisori i ka shprehur besimin e tij që në fillim. “Kur Emir më dha skenarin e filmit, i thashë, nuk e kuptoj të gjithin, sepse është në gjuhën serbe. Por ai më tha: Ti mund ta besh. Sërish e mendoja si jo normale, sesi një grua 50-vjeçare do të luante rolin e një vajze, si Bond”. Edhe megjithatë për regjisorin nuk ka pasur rëndësi as gjuha dhe as mosha, por vetëm aftësitë joshëse të Bellucci-t, si në jetë edhe në film.

Image
Image
Image
Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat