Pas lajmit se u bë miliardere, Kim Kardashian feston në bikini buzë detit

Bota e Yjeve

Pas lajmit se u bë miliardere, Kim Kardashian feston në bikini buzë detit

Më: 8 prill 2021 Në ora: 08:14
Kim Kardashian

Ylli i “Keeping Up With the Kardashians” është zyrtarisht miliarderja më e re në botë.

Ajo postoi dy foto në faqen e saj në “Instagram”, e veshur me bikini dhe duke buzëqeshur. 40-vjeçarja vazhdon të habisë me linjat e saj perfekte. Kim shfaqet pa make up dhe gëzimi në fyryrën e saj është komentuar nga ndjekësit si “emocionet e të qenit miliardere”. “Billionere vibes”, “Billionere Bliss”, “Miss billionere, urime!”, komentojnë ndjekësit.

Pasuria neto e Kim arriti 1 miliard dollarë (720 milion £) falë kompanisë së saj të kozmetikës dhe veshjeve, si dhe të ardhurave nga televizioni dhe investimeve, thotë revista e biznesit Forbes.

Ajo tani është një nga 2.755 figurat në Listën e Miliarderëve të Botës të Forbes. Themeluesi i Amazon Jeff Bezos kryeson listën me një vlerë neto prej 177 miliardë dollarësh, raporton BBC.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat