Justin Bieber shfaq stilin e flokëve ‘dreadlocks’, ndonëse po akuzohet për përvetësim kulturor për herë të dytë

Bota e Yjeve

Justin Bieber shfaq stilin e flokëve ‘dreadlocks’, ndonëse po akuzohet për përvetësim kulturor për herë të dytë

Më: 16 maj 2021 Në ora: 16:36
Justin Bieber

Justin Bieber tregoi modelin e tij të fundit të dreadlocks me disa postime në Instagram duke filluar në fund të Prillit.

Ai nuk pushon asnjëherë kur bëhet fjalë për stilin personal dhe super ylli i pop-it shfaqi edhe një herë stilin e flokëve për të cilat po kritikohet aq shumë.

Frizura e re e këngëtarit ka shkaktuar reagime të ashpra për përvetësimin kulturor, si dhe lëvdata midis disa prej adhuruesve, ndjekësve dhe kolegëve të tij.

Në foton më të fundit në Instagram, Bieber duket se është ulur në sediljen e pasagjerit të një automjeti ndërsa ai lëshoi një shikim serioz në kamera.

Ai ka fijet e ndryshme të flokëve si litar të tërhequr në dy simite në të dy anët e majës së kokës.

Image

Duke i shtyrë flokët mbrapa veshëve, vërehet vathi i majtë i këngëtarit të njohur.

Bieber dukej me një veshje të thjeshtë pasdite, i cili përfshinte një xhaketë blu dhe të bardhë të tipit ‘windbreaker’.

Superylli i pop-it për herë të parë përdori modelin e ri të flokëve në një postim në Instagram më 25 prill.

Që atëherë ai ka ndarë një varg imazhesh të tij me ‘stilin’ e ri në platformat e tij të mediave sociale.

Ndërsa shumë prej 175 milion fansave dhe ndjekësve të tij në Instagram dhanë miratimin e tyre për modelin e flokëve si një deklaratë të modës, shumë përdorues të mediave sociale kritikuan këngëtarin dhe kompozitorin për përvetësim kulturor.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat