E veshur bukur me ngjyrë rozë, Rita Ora merr pjesë në eventin e ‘Vida Glow’ në Sidnei

Bota e Yjeve

E veshur bukur me ngjyrë rozë, Rita Ora merr pjesë në eventin e ‘Vida Glow’ në Sidnei

Më: 17 maj 2021 Në ora: 10:34
Rita Ora

Ajo është një nga këngëtaret më të fuqishme në botë e njohur për stilin e saj.

Dhe të hënën, Rita Ora nuk zhgënjeu ndërsa ndoqi ngjarjen e ‘Vida Glow’ në Sidnei.

Këngëtarja britanike, 30 vjeç tregoi stil veshur me një jumpsuit rozë pa rrip ‘Alex Perry’, e cila shitet për 1950 dollarë.

Ajo bashkoi ansamblin elegant me gjerdan prej ari dhe vathë rrethi. Rita lidhi flokët e saj të gjata bjonde mbrapa dhe kishte vendosur makijazh të lehtë i përbërë nga një buzëkuq rozë.

Ylli i popit u bashkua në këtë ngjarje nga disa të famshëm vendas australianë, duke përfshirë modelet Jesinta Franklin dhe Gemma Ward.

Image

Kjo dalje në publik vjen pasi Rita u pa duke shijuar drekën me të dashurin e saj, Taika Waititi në Sidnei të dielën.

Rita dhe regjisori Thor, 45 vjeç, filluan për herë të parë thashethemet e romancës muajin e kaluar pasi ata u larguan së bashku në premierën e Drag Race Under Under të Stan të RuPaul në Shtëpinë e Operës të Sidneit.

Ata shmangnin të fotografoheshin në tapetin e kuq të Operës së bashku, dhe u shfaqën të qetë kur u panë  në vendin e ngjarjes.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat