Rita Ora dukej e mrekullueshme në natën finale tek ‘The Voice Australia 2021’

Bota e Yjeve

Rita Ora dukej e mrekullueshme në natën finale tek ‘The Voice Australia 2021’

Më: 12 shtator 2021 Në ora: 18:00
Rita Ora

Bella Taylor Smith është shpallur fituese e ‘The Voice Australia’ për edicionin e sivjetmë.

Mësuesja e këndimit nga ‘Team Guy Sebastian’ nuk i ka mbajtur emocionet në finalen e të dielës kur nikoqirja Sonia Kruger deklaroi se ajo do të fitonte kontratë incizuese me EMI Music dhe çmim në vlerë prej 100.000 dollarësh.

“Vërtet nuk mund ta besoj, jam shumë falënderuese”, ka thënë 23-vjeçarja në skenë.

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, e cila ka qenë pjesë e jurisë së spektaklit, e ka lavdëruar Bellan duke theksuar se ‘ndjehej sikur po lundronte” gjatë performancës së pabesueshme të saj.

Njëherësh, ajo është shprehur krenare për vajzat e grupit të saj duke i këshilluar që të vazhdojnë përpara.

Rita, e cila dukej e mrekullueshme, ka thënë se ky spektakël dhe mikpritja që i është bërë në Australi e kanë bërë të ndihej sikur në një shtëpi të dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat