Vdiq aktori i njohur i serialit “Pasionet e Fshehta”

Bota e Yjeve

Vdiq aktori i njohur i serialit “Pasionet e Fshehta”

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 16:28
Pasionet e Fshehta

Në moshën 41 vjeçare mbrëmë vdiq aktori Leonardo Zapata Bohorquez, i njohur  i njohur me emrin artistik Sebastian Boscan.

Aktori për publikun shqiptar u bë i njohur me rolin e “Leandro Santos”, në serialin “Pasionet e Fshehta”.

Raportohet se aktori vdiq si pasojë e kancerit në stomak.

Lajmi për vdekjen e Sebastianit e ka pikëlluar bashkëpuntoren e tij, aktoren Natasha Klauss e njohur me rolin e ”Saritës” nga seriali “Pasionet e Fshehta”.

Ajo në rrjetet sociale ka publikuar një fotografi të realizuar në sezonin e parë të këtij seriali.

Aktori kolumbian e filloi karrierën e tij në televizion në vitin 2002, me telenovelën kolumbiane “La Venganza”, ku luajti rolin e Marco Tulio Valerugo

Image
Insta
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat