Rilind Alimani sjell projektin e ri muzikor, ia vlen ta dëgjoni

Bota e Yjeve

Rilind Alimani sjell projektin e ri muzikor, ia vlen ta dëgjoni

Nga: Maksim Gjokaj Më: 25 janar 2022 Në ora: 16:05
Rilind Alimani

Ai quhet Rilind Alimani dhe sapo ka sjellë projektin e tij të parë me videoklip që mban titullin "Kështu Zoti paska dasht".

Mësojmë se artisti i ri është nga Tetova dhe është autor me të gjitha komponentët i këngës së tij.

Por këngën e tij të parë që ai e kishte punuar u prezantua në Festivalin "Kënga Magjike", e tani kishte ardhur koha për një projekt të ri që është përshtatur mjaft mirë me video.

Image
Rilind Alimani

Rilindi është i angazhuar në muzikë duke kënduar në mbrëmje Live në Tetovë, por ka ftesa kudo. Ai ka suport gjithmonë nga familja, shoqëria dhe kolegët e tij e është falenderues ndaj tyre.

Ndërsa kjo këngë ishte e përshtatshme e enkas shkruar e që të vinte gjatë stinës së dimrit, dhe nëse ende se keni dëgjuar ia vlen të klikoni e ta dëgjoni në linkun më poshtë.BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat