Rihanna shfaqet për herë të parë në publik pas lajmet se do performojë në “Super Bowl”

Bota e Yjeve

Rihanna shfaqet për herë të parë në publik pas lajmet se do performojë në “Super Bowl”

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 12:22
Rihanna

Rihanna u pa në New York së fundmi në daljen e saj të parë publike që kur u njoftua se do të ishte kryesuese e shfaqjes së pjesës së parë në “Super Bowl LVII”  në 2023.

34-vjeçarja me origjinë nga Barbadosi, ishte e veshur me një xhaketë saten blu mbi një bluzë të zezë me një grafikë mbi të, ndërsa ajo u pa duke dalë nga një studio regjistrimi.

Këngëtarja mbante një kapele të zezë mbi flokët e saj të gjatë të zinj, me pantallona blu të errët dhe atlete të bardha Adidas, shoqëruar me një çantë ngjyrë vjollcë nga Chanel.

Image
Rihanna

Artistja fituese e Grammy-it u pa me të dashurin A$AP Rocky, me të cilin ajo ka një djalë të vogël, dy ditë pasi ai u përfol nga fansat pas një seti të shkurtuar në Festivalin Rolling Loud në Citi Field në New York. A$AP Rocky veshi një xhaketë jeshile mbi një bluzë blu me pantallona dhe çizme me model të bardhë.

Këngëtarja e Diamonds konfirmoi pjesëmarrjen e saj në ngjarje në një postim në Instagram të dielën, ku dora e saj mbante një top futbolli. NFL e ripostoi fotografinë, duke shkruar, ‘Let’s GO – @badgalriri @rocnation #SBLVII @applemusic @nflonfox.’

Këngëtarja e “Umbrella” do të jetë interpretuesja kryesore në një shfaqje të prodhuar nga Jay-Z’s Roc Nation si dhe Apple Music.

“Rihanna është një talent brezash, një grua me fillime modeste që ka tejkaluar pritshmëritë në çdo hap”, tha producenti ekzekutiv Jay-Z në një deklaratë. Një person i lindur në ishullin e vogël të Barbados, i cili u bë një nga artistët më të shquar ndonjëherë. E bërë vetë në biznes dhe argëtim.’

Këngëtarja e famshme zbuloi më parë se ajo refuzoi një ftesë për të bërë në 2019 për të treguar solidaritet me Colin Kaepernick, i cili nuk është nënshkruar me një ekip të NFL që kur u gjunjëzua gjatë himnit kombëtar për të protestuar ndaj brutalitetit të policisë kundër njerëzve me ngjyrë dhe pakicave në 2016.

Kaepernick tha se drejtuesit e NFL kishin bashkëpunuar për ta mbajtur atë jashtë ligës, duke arritur një zgjidhje ligjore me ligën në fillim të 2019.

Dalja do të jetë performanca e parë publike e artistes që nga çmimet Grammy 2018. Publikimi i saj më i fundit i albumit ishte “Anti” i 2016.

Shfaqja e këtij viti në Los Anxhelos paraqiti një numër të madh artistësh duke përfshirë Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Kendrick Lamar dhe Mary J. Blige.

“Super Bowl LVII” është vendosur të mbahet në Glendale, Stadiumi State Farm në Arizona më 12 shkurt 2023.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat