Gjyqi mbaroi por lidhja e Johnny Depp me avokatët e tij është shumë e ngushtë dhe ja prova për këtë…

Bota e Yjeve

Gjyqi mbaroi por lidhja e Johnny Depp me avokatët e tij është shumë e ngushtë dhe ja prova për këtë…

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 06:41
Joelle Rich dhe Johnny Depp

Johnny Depp është ende shumë i afërt me avokatët që e ndihmuan atë të mposhtte Amber Heard në gjykatë. Madje së fundmi ai u sigurua që ata të trajtoheshin si ‘mbretër’ në koncertin e tij të parë në SHBA që nga gjyqi.

Johnny filloi turneun e tij mbarëkombëtar me Jeff Beck të martën në ‘The Himn’ në Uashington me avokatët e tij Camille Vasquez dhe Ben Chew që ishin të pranishë për të mbështetur klientin e tyre.

Camille dhe Ben, të cilët përfaqësuan me sukses Johnny-n në fitoren e tij të madhe ligjore ndaj ish-gruas së tij në Virxhinia këtë verë, po shkëlqenin teksa shkrepnin foto në prapaskenë.

Beni duket sikur mund të përshtatet në çdo festival muzikor dhe Camille duket elegante si gjithmonë, e veshur me të zeza.

Image
Camille dhe Ben

Johnny ka qenë i angazhuar në muzikë pas gjyqit, duke regjistruar një album me Jeff dhe duke mbajtur shfaqje në të gjithë Evropën. Tani, ata po nisin një turne në SHBA, me koncerte në Boston, Çikago, Las Vegas dhe Los Angeles.

Së fundmi u raportua se ylli i “Pirates of the Caribbean” ka nisur një lidhje me Joelle Rich, një nga avokatet mbrojtëse që e përfaqësoi atë në padinë e tij për shpifje në vitin 2018 kundër “The Sun”.

Image
Joelle Rich dhe Johnny Depp

Ai gjyq – ku ekipi ligjor i Depp u përpoq të provonte që tabloidi shpifi për yllin duke e karakterizuar atë si një “abuzues nga gruas” – përfundoi në fund të vitit 2020, me një vendim në favor të “The Sun”.

Gjykatësi që kryesonte çështjen kishte gjetur se 12 raste specifike të abuzimit fizik të aktorit të “Edward Scissorhands” ndaj ish-bashkëshortes së tij Amber Heard ishin “thelbësisht të vërteta”.

Ekipi i Depp apeloi vendimin, por pretendimi u refuzua në mars 2021.

Në atë kohë, Rich dërgoi një deklaratë në “Deadline” që thoshte se ajo “vuri në dyshim seriozisht” rezultatin. Megjithatë, ajo mbeti me shpresë për procedurat e ardhshme ligjore të Depp kundër Heard në Shtetet e Bashkuara.

Ajo parashikoi se gjyqi amerikan do të zbulonte “prova të plota, të pakundërshtueshme të së vërtetës në rastin e shpifjes së SHBA-së kundër Heard, ku ajo do të duhet të japë zbulimin e plotë”.

Ndërsa ishte Depp, ai i cili kishte ngritur padi duke nxitur beteja ligjore në SHBA dhe në Mbretërinë e Bashkuar, Heard ishte e detyruar të dëshmonte për përvojat e saj të abuzimit gjatë marresë me Depp nga viti 2012 deri në 2016. Gjyqi amerikan- ku Depp akuzonte Heard se kishte shpifur ndaj tij duke e përshkruar veten si një “figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje” në një shkrim të vitit 2018 për Washington Post – u mbajt në një gjykatë Fairfax, Virxhinia, gjatë prillit dhe majit 2022.

Më 1 qershor 2022, juria në mënyrë vendosi që Heard ishte fajtore, duke e urdhëruar atë t’i paguante atij 10 milionë dollarë dëmshpërblim. Ata gjithashtu i dhanë aktores së “Aquaman” 2 milionë dollarë si kompensim për një nga ish-avokatët e Depp që kishte shpifur Heard në media.

Megjithëse kishte zëra se Depp u përfshi në mënyrë romantike me një nga avokatet e tij mbrojtës në gjyqin në SHBA, Camille Vasquez, avokatja i hodhi poshtë ato thashetheme.

Që atëherë doli në dritë se Rich ishte në fakt e pranishëm në gjykatën Fairfax gjatë gjyqit.

Avokatja, e cila është partnere në firmën ligjore Schillings, përfaqësoi me sukses Meghan Markle në padinë e Dukeshës në vitin 2019 kundër Daily Mail për publikimin e një letre private drejtuar babait të saj, duke fituar gjyqin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat