Këta janë lojtarët e rinj më të shtrenjtë në botë

Futboll

Këta janë lojtarët e rinj më të shtrenjtë në botë

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 18:43
Foto ilustrim

Mediumi i njohur gjerman, Transfermarkt, ka bërë publike listën e 18 vjeçarëve më të shtrenjtë në botën e futbollit.

Pësoi një dëmtim të rëndë që do ta mbajë jashtë fushave të lojës për disa muaj, por Ansu Fati ka bërë mjaftueshëm të cilësohet si talenti më i 18 vjeçar në botën e futbollit.

Fati është 18 vjeçari më i shtrenjtë në botë, ku vlera e tij kap shifrën 80 milionë euro.

Në vend të dytë është talenti francez i Rennes, Eduardo Camavinga, i cili së fundmi debutoi me kombëtaren franceze. Sipas Transfermarkt, Camavigna ka vlerë 50 milionë euro.

Talenti tjetër i Barcelonës, Pedri kompleton podiumin së bashku me 17 vjeçarin e Borussia Dortmundit, Reyna. Të dy këta lojtarë janë vlerësuar me 30 milionë euro.

Jude Bellingham, i cili poashtu luan në Borussia Dortmund zë vendin e pestë me 27 milionë euro.

Cherki (Lyon), Gabriel Verón (Palmeiras), Fábio Silva (Wolves), Wirtz (Bayer Leverkusen) dhe Reinier (Real Madrid në huazim në Dortmund) kompletojnë top 10-shen e talentëve më të vlerësuar në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat