Manchester City shfryhet në Burnley-n! Mahrez shënon het-trik

Futboll

Manchester City shfryhet në Burnley-n! Mahrez shënon het-trik

Nga: K.G. Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 17:51
 Manchester City shfryhet në Burnley-n! Mahrez shënon het-trik

Manchester City shfryhet ë Burnley-n, duke e deklasuar me rezultat 5:0, në ndeshjen e javës së 10-të të Premier League në futboll. 

City nuk e kurseu aspak rivalin, duke e mbushur rrjetën e tyre.

Golat i shënuan Mahrez (6', 22' e 69'), Mendy (41') dhe Torres (67'). 

Futbollisti Riyad Mahrez është lojtar i ndeshjes, realizon het-trik.

Manchester City ngrihet në vend të tetë me 15 pikë, ka një takim me pak dhe Burnley është në pozitën e 17-të me 5 sosh, po ashtu një lojë me pak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat