Alaves – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Futboll

Alaves – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Më: 3 janar 2021 Në ora: 16:22
Foto Ilustrim

Alaves dhe Atletico Madrid do të ndeshen në kuadër të xhiros së 17-të të La Ligas.

Atletico Madrid kërkon të rikthehet në vendin e parë në La Liga, vend të cilin e mbante deri dje, por që Real Madrid me fitoren ndaj Celta Vigos doli në pozitën e parë, por që “Los Blancos” kanë dy lojë më shumë të zhvilluara.

Aktualisht “Los Colchoneros” gjenden në pozitën e dytë me 35 pikë gjithsej, ndërsa Alaves qëndron në pozitën 13-të me 18 pikë total.

Në pesë ndeshjet e fundit, Atletico ka regjistruar katër fitore edhe një humbje, të cilën e pësoi ndaj Real Madrid, ndërsa mysafirët kanë regjistruar dy humbje, dy barazime dhe një fitore.

Formacionet zyrtare të klubeve./

Atletico Madrid: Oblak, Gimenez, Felipe, Vrsaljko, Hermoso, Carrasco, Lemar, Koke, Llorente, Suarez, Correa.

Alaves: Pacheco; Lopez, Laguardia, Lejeune, Aguirregabiria, Mendez, Battaglia, Sainz, M Garcia, Jota, Deyverson

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat