Shënojnë Daku dhe Hoxha, Ballkani mposht ekipin ukrainas Vorskla

Futboll

Shënojnë Daku dhe Hoxha, Ballkani mposht ekipin ukrainas Vorskla

Më: 24 janar 2021 Në ora: 16:32
Shënojnë Daku dhe Hoxha, Ballkani mposht ekipin ukrainas Vorskla

Skuadrat e Kosovës janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror.

Skuadra suharekase Ballkani sot është ndeshur me skuadrën ukrainase Vorskla Poltava.

Kjo ndeshje ka përfunduar në të mirë të ‘portokallinjve’, që triumfuan me rezultatin 1-2.

Golat për skuadrën e Bledi Shkëmbit i realizuan Mirlind Daku dhe Arbër Hoxha i cili shënoi nga penaltia.

Kujtojmë se kjo ishte miqësorja e tretë për ekipin suharekas që po qëndron në Antalya të Turqisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat