Reali triumfon ndaj Atalantës së Gjimshitit! Manchester City fiton në Budapest  

Futboll

Reali triumfon ndaj Atalantës së Gjimshitit! Manchester City fiton në Budapest  

Nga: Kemajl Goca Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 21:27
Pamje nga ndeshja Atalanta-Real

(E plotësuar) - Real Madridi mezi ka fituar me rezultat 1:0 ndaj Atalantës, në ndeshjen që u luajt në Bergamo. 

Reali plot 77 minuta me një futbollist me shumë, por mezi  fituan dhe falë golit të futbollistit Mendy në minutën e 86-të.  
Futbollisti shqiptar, Berat Gjimshiti, u paraqit standard për Atalantën dhe qëndruan si burrat ndaj një Realit, kur kihet parasysh se nga minuta e 17-të mbeten me një futbollist me pak, kur Freuler u përjashtua me karton të kuq pas një ndërhyrje ndaj Mendy.

Megjithatë, trajneri Zinedine Zidane me Realin triumfojnë në Bergamo dhe arrijnë një epërsi të mirë për sfidën e kthimit të tetës së finales së Champions League.   

Image

Atalanta-Real

City ngadhënjeu si mysafirë me rezultat 2:0 ndaj skuadrës gjermane, Monchengladbach, ndeshje që u zhvillua në stadiumin "Puskás Arena" në Budapest të Hungarisë. Dorën në zemër Manchester City ishte më i mirë dhe ka mundur të fitojë edhe më bindës. Në minutën e 29-të, veprim i shkëlqyeshëm, Joao Cancelo harkoi për bukuri dhe Bernardo Silva nga afërsia shënon me kokë për 0:1 për Manchester Cityn.

Image

Manchester City

Në pjesën e dytë, mysafirët thellojnë fitoren me golin e Gabriel Jesus në minutën e 65-të, i cili shënoi nga afërsia pa ndonjë vështirësi pas asistimit të Silvas. “Qytetarët” e presin me qetësi takimin e kthimit, ndërsa skuadra gjermane ka punë të vështirë. Trajneri i City, Pep Guardiola, padyshim se është i kënaqur me këtë rezultat. Kjo është fitorja e 19-të rresht e Cityt në të gjitha garat.
  
 Atalanta - Real 0:1
Stadiumi "Gewiss" në Bergamo. 
Gjyqtar: T. Stieler (Gjermania).
Shënues: Mendy (86’).
Kartona të verdhë: Gosens - Casemiro, Mendy.
Kartona të kuq: Freuler (17'). 
Atalanta: Gollini, Rafael Toloi, Romero, Gjjimshiti, Maehle (Polomino 86’), de Roon, Freuler, Gosens, Pessina, Zapata (Pashaliç 30’) dhe Muriel (Iliçiç 56’ – Malinovsky 86’)).
Reali: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, F. Mendy, Modriç, Casemiro, Kroos, Isco (Duro 76’), Asensio (Arribas 76’) dhe Vinicius Junior (Mariano 57’). 

Monchengladbach – Manchester City 0:2
Stadiumi "Puskás Arena" në Budapest.
Gjyqtar: A. Soares Dias. 
Shënues: B. Silva (29’), Jesus (65’).
Monchengladbach: Sommer, Ginter, Zakaria, Elvedi, Lainer (Lazaro 63’), Kramer, Bensebaini, Hofmann (Wolf 87’), Neuhaus, Stindl (Embolo 74’) dhe Plea (Thuram 63’).
Manchester City: Ederson, Walker, Ruben, Laporte, Joao Cancelo, Foden (Torres 80’), Rodrigo, Gündogan, Bernardo Silva, Gabriel Jesus (Aguero 80’) dhe Sterling (Mahrez 69’).

86' Reali shënon më në fund! Autor i golit Mendy.

83' Manchester City, Reali po shkon drejt barazimit.

 75’ Reali nga minuta e 17 me një lojtar më shumë por ende nuk po e gjen rrjetën e rivalit. Atalanta po mbrohet fuqishëm.
 
Atalanta - Real 0:0
Stadiumi "Gewiss" në Bergamo. 
Gjyqtar: T. Stieler (Gjermania).
Kartona të verdhë: Gosens - Casemiro, Mendy.
Kartona të kuq: Freuler (17'). Atalanta: Gollini, Rafael Toloi, Romero, Gjjimshiti, Maehle, de Roon, Freuler, Gosens, Pessina, Zapata (Pashaliç 30’) dhe Muriel (Iliçiç 56’).
Reali: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, F. Mendy, Modriç, Casemiro, Kroos, Isco, Asensio dhe Vinicius Junior (Mariano 57’). 

Monchengladbach – Manchester City 0:2
Stadiumi "Puskás Arena" në Budapest.
Gjyqtar: A. Soares Dias. 
Shënues: B. Silva (29’), Jesus (65’).
Monchengladbach: Sommer, Ginter, Zakaria, Elvedi, Lainer (Lazaro 63’), Kramer, Bensebaini, Hofmann, Neuhaus, Stindl (Embolo 74’) dhe Plea (Thuram 63’).
Manchester City: Ederson, Walker, Ruben, Laporte, Joao Cancelo, Foden, Rodrigo, Gündogan, Bernardo Silva, Gabriel Jesus dhe Sterling (Mahrez 69’).

65' Manchester City tani ka qetësinë, shton epërsinë 0.2  Gabriel Jesus shëno pa ndonjë vështirësi nga afërsia pas asistimit të Silvas, 0:2.

58' Atalanta - Real 0:0
Stadiumi "Gewiss" në Bergamo. 
Gjyqtar: T. Stieler (Gjermania).
Kartona të verdhë: Casemiro, Mendy.
Kartona të kuq: Freuler (17'). Atalanta: Gollini, Rafael Toloi, Romero, Gjjimshiti, Maehle, de Roon, Freuler, Gosens, Pessina, Zapata (Pashaliç 30’) dhe Muriel (Iliçiç 56’).
Reali: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, F. Mendy, Modriç, Casemiro, Kroos, Isco, Asensio dhe Vinicius Junior. 

Monchengladbach – Manchester City 0:2
Stadiumi "Puskás Arena" në Budapest.
Gjyqtar: A. Soares Dias. 
Shënues: B. Silva (29’), Jesus (65').
Monchengladbach: Sommer, Ginter, Zakaria, Elvedi, Lainer, Kramer, Bensebaini, Hofmann, Neuhaus, Stindl dhe Plea.
Manchester City: Ederson, Walker, Ruben, Laporte, Joao Cancelo, Foden, Rodrigo, Gündogan, Bernardo Silva, Gabriel Jesus dhe Sterling.

52' Reali po dominon por nuk po shënon, ndërsa City është shumë më i mirë se skuadra gjermane.

48' Manchester City e zotëron lojën pa ndonjë problem ndaj skuadrës gjermane.

46' Fillojnë pjesët e dyta.

Përfundojnë pjesët e para. Vetëm një gol u shënua.

Atalanta - Real 0:0
Stadiumi "Gewiss" në Bergamo. 
Gjyqtar: T. Stieler (Gjermania).
Kartona të verdhë: Casemiro.
Kartona të kuq: Freuler (17'). Atalanta: Gollini, Rafael Toloi, Romero, Gjjimshiti, Maehle, de Roon, Freuler, Gosens, Pessina, Zapata (Pashaliç 30’) dhe Muriel.
Reali: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, F. Mendy, Modriç, Casemiro, Kroos, Isco, Asensio dhe Vinicius Junior. 

Monchengladbach – Manchester City 0:1
Stadiumi "Puskás Arena" në Budapest.
Gjyqtar: A. Soares Dias. 
Shënues: B. Silva (29’).
Monchengladbach: Sommer, Ginter, Zakaria, Elvedi, Lainer, Kramer, Bensebaini, Hofmann, Neuhaus, Stindl dhe Plea.
Manchester City: Ederson, Walker, Ruben, Laporte, Joao Cancelo, Foden, Rodrigo, Gündogan, Bernardo Silva, Gabriel Jesus dhe Sterling.

40' Lojë e mirë në Budapest mes Monchengladbach dhe Manchester Cityt.

35' Manchester City po tregohet më kërkues edhe si rrjedhojë e kësaj janë edhe në epërsi me 0:1. Manchester City është afër fitores së 19-të rresht.

33' Reali edhe pse me një lojtar më shumë ende nuk po arrin që të shënojë.

 29' Veprim i shkëlqyeshëm, Joao Cancelo harkoi për bukuri dhe Bernardo Silva nga afërsia shënon me kokë për 0:1 për Manchester Cityn.

28' Ndeshje mjaft të mira.

Atalanta - Real 0:0
Stadiumi "Gewiss" në Bergamo. 
Gjyqtar: T. Stieler (Gjermania).
Kartona të verdhë: Casemiro.
Kartona të kuq: Freuler (17'). Atalanta: Gollini, Rafael Toloi, Romero, Gjjimshiti, Maehle, de Roon, Freuler, Gosens, Pessina, Zapata dhe Muriel.
Reali: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, F. Mendy, Modriç, Casemiro, Kroos, Isco, Asensio dhe Vinicius Junior. 

Monchengladbach – Manchester City 0:1
Stadiumi "Puskás Arena" në Budapest.
Gjyqtar: A. Soares Dias. 
Shënues: B. Silva (29').

Monchengladbach: Sommer, Ginter, Zakaria, Elvedi, Lainer, Kramer, Bensebaini, Hofmann, Neuhaus, Stindl dhe Plea.
Manchester City: Ederson, Walker, Ruben, Laporte, Joao Cancelo, Foden, Rodrigo, Gündogan, Bernardo Silva, Gabriel Jesus dhe Sterling.

24' Gjimshiti me Atalantën në vështirësi ndaj kampionit të Spanjës.

21' Nuk ka ende gola në asnjërën ndeshje.

18' Pa gola në dy ndeshje, megjithatë skuadrat po japin maksimumin.

17' Remo Freuler ndëshkohet me karton të kuq pas ndërhyrjes së ashpër ndaj Mendy. Atalanta me një lojtar me pak, përparësi e madhe për Realin. 

15' City po bëhet më i gjallë në fushë.

13' Nuk ka asnjë rast në takimin Monchengladbach dhe Manchester City.

10' Nuk ka gola në asnjërën ndeshje.

7' Reali kërkon sa më parë të shënojë.

5'Lojë mes Monchengladbach dhe Manchester Cityt. 

3' Reali do të ketë punë të zorshme në Bergamo.

1' Fillojnë ndeshjet.

Futbollisti shqiptar, me Atalantën në Begamo sfidojnë Real Madridin, ndërsa Monchengladbach ndeshet me Manchester City.

Dy ndeshje që pritet me rivalitet, ndërsa City është favoritë ndaj skuadrës gjermane.  

Atalanta-Reali

Atalanta: Gollini, Rafael Toloi, Romero, Gjjimshiti, Maehle, de Roon, Freuler, Gosens, Pessina, Zapata dhe Muriel.
Reali: Courtois, Vazquez, Varane, Nacho, F. Mendy, Modriç, Casemiro, Kroos, Isco, Asensio dhe Vinicius Junior. 

Monchengladbach-Manchester City

Monchengladbach: Sommer, Ginter, Zakaria, Elvedi, Lainer, Kramer, Bensebaini, Hofmann, Neuhaus, Stindl dhe Plea.
Manchester City: Ederson, Walker, Ruben, Laporte, Joao Cancelo, Foden, Rodrigo, Gündogan, Bernardo Silva, Gabriel Jesus dhe Sterling.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat