Zbulohet çfarë iu tha Zidane lojtarëve në stërvitjen e fundit në ‘Anfield’

Futboll

Zbulohet çfarë iu tha Zidane lojtarëve në stërvitjen e fundit në ‘Anfield’

Më: 14 prill 2021 Në ora: 17:05
Real Madrid

Sonte, nga ora 21:00, do të mësohen edhe dy gjysmëfinalistët tjerë, pas PSG-së dhe Chelseat që tashmë kanë siguruar biletat për fazën tjetër në Champions League.

E gjithë vëmendja do të jetë në “Anfield”. Aty ku Liverpooli do të presë Real Madridin.

Të besuarit e Zinedine Zidane vijna pas një forme fantastike, pas fitores 3-1 kundër Liverpoolit të Jurgen Klopp në Di Stefano dhe 2-1 kundër Barcelonës në po të njëjtin stadium.

Para ndeshjes së sotme, Zidane si gjithmonë ka mbajtur fjalim një minuetesh në Anfield të martën, para stërvitjes së fundit për përballjen me Liverpoolin.

“Jemi mirë, jemi të përgatitur dhe duhet të japim gjithçka nesër… kokën në fushë, përqendrimin në fushë”, dëgjohet ai duke thënë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat