Perez tregon se si e bindi Laporta-n! “Nuk e ishte e vështirë sepse ai…” Por, presidenti i Barcelonas në janar ishte kundër projektit…

Futboll

Perez tregon se si e bindi Laporta-n! “Nuk e ishte e vështirë sepse ai…” Por, presidenti i Barcelonas në janar ishte kundër projektit…

Më: 20 prill 2021 Në ora: 16:38
Laporta dhe Perez

Presidenti i Barcelonës Joan Laporta nuk kishte nevojë për t’u bindur shumë për planet për një Superligë të re Evropiane, sipas Florentino Perez…

Presidenti i Real Madrid është vendosur të jetë kryetari i ri i formatit të ri dhe ka folur për të gjitha aspektet e planit në një intervistë me El Chiringuito.

Perez shpjegoi pse Laporta ishte kaq i lumtur që u regjistrua në kampionatin e ri…

“Barcelona po kalon një situatë të vështirë ekonomike, Laporta menjëherë e kuptoi dhe pranoi si të gjitha klubet e mëdha në botë”, tha ai.

“Kjo Superligë do të shpëtojë të gjithë botën e futbollit. Nuk ishte e vështirë për të bindur Joan Laporta sepse ai ka një përgjegjësi ndaj klubit të tij dhe është tifoz”.

Ishte ish-presidenti Josep Maria Bartomeu i cili pranoi që Barca kishte pranuar një ftesë në Super League në tetorin e shkuar…

Laporta më parë ishte dukur kundërshtar i idesë. Ai i tha Cope në janar: “Unë mendoj se Superliga Evropiane po vret industrinë e futbollit”

Shumë gjëra kanë ndryshuar që nga ajo kohë, duke përfshirë edhe mendimin e Laportës…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat