Rodriguez: Duhet të jetë e qartë se nuk kisha probleme

Futboll

Rodriguez: Duhet të jetë e qartë se nuk kisha probleme

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 20:55
Rodriguez: Duhet të jetë e qartë se nuk kisha probleme

Jame Rodriguez nuk është grumbulluar nga Kolumbia për Copa America.

Trajneri Reinaldo Rueda dhe federata e kanë shpjeguar zgjedhjen duke thënë se lojtari nuk ishte gati fizikisht, por James e ka përgënjeshtruar kategorikisht këtë version:

“Unë jam mirë. Duhet të jetë e qartë se nuk kisha probleme, isha në gjendje për të luajtur Copa America”, ka shkruar në Instagram ylli i Everton.

“Ka qenë një vendim i stafit teknik, me të cilin nuk jam dakord sepse ka qenë një mungesë respekti.

Do të kisha preferuar të më kishin thënë se nuk ‘të duam sepse nuk na pëlqen si lojtar’. Në atë rast do të kisha heshtur dhe do të isha larguar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat