Nga stadiumi në Amsterdam në turneun e futbollit në Cërnilishtë! Ky është shqiptari

Futboll

Nga stadiumi në Amsterdam në turneun e futbollit në Cërnilishtë! Ky është shqiptari

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 15:29
Nga stadiumi në Amsterdam në turneun e futbollit në Cërnilishtë! Ky është shqiptari

Reprezentuesi i Maqedonisë në futboll dhe anëtari i skuadrës angleze Leeds United, shqiptari Ezgjan Alioski, nuk e harron vendlindjen e tij, shkruan News-TV. Njeriu modest dhe futbollisti shembullor sapo ka zbritur në aeroportin e Shkupit ka udhëtuar për në vendlindjen e tij, në fshatin Cërnilishtë të komunës së Dollnenit për të marrë pjesë në hapjen e turneut të madh në futboll të vogël.

Me pjesëmarrjen e tij, ai ka nderuar të gjithë të pranishmit.

Ndërkohë, para se të filloj turneu, ai iu është drejtuar të pranishmëve.

“Jam shumë i kënaqur që pata mundësi të vijë në vendlindjen time. Krenohem kur e shoh e gjithë rini këtu. Ju uroj një turnir të bukur, le të fitoj më i miri. Unë jam fans i Cërnilishtës, le të fitoj Cërnilishta për mua. Cërnilishta ka shumë talentë dhe unë inshalla do ti përkrahi disa nga ata”, ka thënë Alioski para sportdashësve në Cërnilishtë.

Yllin shqiptar atje e kanë pritur një numër i madh i fansave të tij, të cilët kanë shfrytëzuar këtë moment të rrallë që të kenë një fotografi kujttimi me te.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat