Rashica: Jam i gëzuar që do të luaj para tifozëve të Norwichit

Futboll

Rashica: Jam i gëzuar që do të luaj para tifozëve të Norwichit

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 15:34
Rashica: Jam i gëzuar që do të luaj para tifozëve të Norwichit

Milot Rashica është zyrtarizuar si lojtar i Norwich Cityt, ku u transferua nga klubi gjerman, Werder Bremeni.

Lojtari i Kosovës ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me klubin anglez dhe nga sezoni i ardhshëm do ta shohim në Ligën Premier.

“Jam i gëzuar që do të luaj para tifozëve të Norwichit dhe në Ligën Premier. Padyshim që do të jap maksimumin tim për këtë klub futbolli në secilën ndeshje dhe shpresoj t’i gëzoj tifozët me shumë gola dhe asistime. Mezi pres t’ia filloj”.

“I di disa gjëra për klubin, sidomos për stilin e lojës nën Daniel Farke. Dua të vazhdoj të mësoj dhe të zhvillohem si lojtar dhe si person, ndërsa mendoj se stili i lojës këtu do të më përshtatet shumë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat