Merret vendimi për praninë e tifozëve në stadiume     

Futboll

Merret vendimi për praninë e tifozëve në stadiume     

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 17:05
Merret vendimi për praninë e tifozëve në stadiume     

Një nga kampionatet më të forta në botë, Serie A është një muaj larg nisjes së sezonit të ri.

Federata ka marrë një vendin të rëndësishëm për praninë e tifozëve në stadium.

Stadiumet do të jenë të mbushura me vetëm 50% të kapacitetit dhe për tifozët do të jetë kusht kryesorë prania e kartës së gjelbër të vaksinimit. Federata ka lajmëruar të gjithë tifozët që nuk kanë marrë asnjë doze vaksine, që të shpejtojnë ta kryejnë si procedure nëse duan të ndjekin ekipin e tyre në stadium në sezonin e ri.

Një lajm sa i mire dhe i hidhur për tifozët pasi jo të gjithë janë vaksinuar dhe jot ë gjithë e shohin të udhës të vaksionhen. Megjithatë, federata po shikon si mundësi që të vaksinojë dhe skuadrat që do të zbresin në fushë, pasi Anglia e bëri me detyrim për lojtarët dhe stafet e skuadrave në të kundërt nuk do të zbresin në fushë.

Ndërkohë, ditën e sotme futbollistët e Lacios dhe stafi janë vaksinuar të gjithë, duke shuar polemikat për disa lojtarë që kishin dale kundër klubit disa ditë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat