Ja pse Mourinho lëshoi konferencën për shtyp pas humbjes nga Lazio

Futboll

Ja pse Mourinho lëshoi konferencën për shtyp pas humbjes nga Lazio

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 09:35
José Mourinho

Sipas raporteve të shumta në Itali, José Mourinho u grind me disa gazetarë pas derbit të Romës dhe u largua nga konferenca e tij për shtyp.

“Special One” ishte mjaft i zhgënjyer pasi skuadra e tij pësoi humbjen e dytë të sezonit kundër rivalëve të qytetit Lazio.

Mourinho reagoi ndaj humbjes së Romës duke mbledhur lojtarët e tij në mes të fushës dhe mbajti para tyre një fjalim motivues.

Sidoqoftë, ai nuk mund ta fshihte zhgënjimin e tij gjatë intervistave të tij pas ndeshjes pasi fajësoi gjyqtarin dhe VAR-in duke thënë se ata e prishën lojën me vendimet e tyre.

Por ky nuk ishte fundi i një nate zhgënjyese për ish -trajnerin e Tottenhamit dhe Manchester United.

Sipas disa raporteve në Itali, trajneri portugez doli nga konferenca e tij për shtyp pas ndeshjes pas një debati me gazetarin e “Sky Sport”, Angelo Mangiante dhe reporterë të tjerë.

Është ende e paqartë pse Mourinho u grind me gazetarët, por me siguri ai nuk e mbajti shtypësin e tij pas ndeshjes dhe u largua nga salla e konferencave dukshëm i irrituar.

Që nga hyrja në fuqi e masave anti Covid-19 klubet në Serie-A kanë miratuar një strategji qe pyetjet e gazetarëve dërgohen së pari tek një ndërmjetësues dhe më pastaj i transmetohen trajnerit.

Por, kjo duket se e ka irrituar kësaj radhe Mourinhon i cili ka dalë nga salla dhe është dëgjuar duke thënë:

“Lazio paska zgjedhur njeriun që të flas për ne. Gazetarët prandaj le të flasin më atë”, është shprehur portuezi.

Lazio e fitoi derbin lokal me Romën me rezultat 3-2.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat