PSG ka një nga treshe të madhe sulmuese

Futboll

PSG ka një nga treshe të madhe sulmuese

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 17:37
PSG ka një nga treshe të madhe sulmuese

Paris Saint-Germain aktualisht ka një nga treshet më të mëdha sulmuese në botë me Kylian Mbappe, Neymar dhe ardhjen e re të verës Lionel Messin.

Pavarësisht nga emrat e tyre, treshja nuk duket se po punon aq mirë sa mund të kishte shpresuar trajneri Mauricio Pochettino.

Në tre ndeshje deri më tani këtë sezon, Messi ka luajtur së bashku me brazilianin dhe francezin, por ai ende nuk ka shënuar gol, ose të dhurojë një paraqitje të shkëlqyer.

Në të njëjtat tri ndeshje, as Mbappe nuk ka shënuar. Ai ka dhënë dy asistime, megjithatë të dyja ato asistime kanë ardhur nga një pozicion i gjerë, ku francezi ndihet më komod, por një pozicion që duhet ta sakrifikojë kur luan përkrah Messit dhe Neymarit.

Sigurisht, treshes së bashku duhet t’i jepet kohë për t’u përshtatur dhe për momentin ata nuk e kanë pasur shumë atë.

Por me testin e tyre të parë të duhur që vjen në formën e kampionëve aktualë të Premier League, Manchester City, të martën, treshja duhet të mësojë të performojë së bashku sa më shpejt që të jetë e mundur.

Disa përçarje janë parë tashmë mes skuadrës, me Mbappe që ishte i pari që kritikoi shokët e tij të skuadrës.

Në fitoren 2-0 të PSG-së ndaj Montpellier, Mbappe u pa duke shpërthyer në kritika ndaj Neymar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat