Formacionet zyrtare: Manchester City – Burnley

Futboll

Formacionet zyrtare: Manchester City – Burnley

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Dy ekipet do të përballen në kuadër të xhiros së tetë të Premier Ligës.

Man City dhe Burnley do të luajnë sot nga ora 16:00.

‘Citizens’ llogariten favorit apsolut dhe do të kërkojnë vetëm fitore, ndërsa Burnley do të mundohet të shkaktojë befasi.

Këto janë formacionet e të dyja ekipeve:

Man City: Steffen, Cancelo, Stones, Laporte, Aké, De Bruyne, Rodri, Silva, Mahrez, Foden, Sterling.

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Collins, Pieters, Brownhill, Cork, Westwood, McNeil, Cornet, Wood 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat