Shkupi fiton në Kavadarc, lider në Maqedoninë e Veriut

Futboll

Shkupi fiton në Kavadarc, lider në Maqedoninë e Veriut

Nga: K.G. Më: 16 tetor 2021 Në ora: 15:51
Shkupi fiton në Kavadarc, lider në Maqedoninë e Veriut

Skuadra shqiptare Shkupi kthehet me pikë të plota nga Kavadarci.

Shkupjanët shënojnë fitore me rezultat 1:0 ndaj Tikveshit, në takimin e javës së 10-të.

Futbollisti Abdul Rwatubyaye shënon në minutën e 30-të.

Shkupi kryeson me 23 pikë, duke lënë pas Renovën dhe Tikveshi renditet në pozitën e 11-ti me 6 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat